Superbia Oynayın

***Superbia, 3 Mayıs'ta sona eriyor***

Disney Superbia en sevdiğiniz Disney Channel programlarını ziyaret edebileceğiniz heyecan verici, özgür bir dünyadır!

Yeni komşularınız Ella ve Max yeni sanal evinizi keşfetmenize yardımcı olacak ve sizi Zack ve Cody Güvertede programının gemisi, Haydi Çalkala dans stüdyosu ve Yetenek Çiftliği gibi en çok tutulan mekanlara götürecektir.

Dondurma salonunda yeni lezzetler hazırlayarak altın kazanabilir, böylece Superbia evinizi ve avatarınızı kişiselleştirmek için havalı öğeler ve kıyafetler alabilirsiniz!

Genel

Sona erdikten sonra karakterimi ve odamı görebilecek miyim?

Expand
Yardım

Ne yazık ki 3 Mayıs'tan sonra bu mümkün olmayacak. O tarihten önce oluşturduğun her şeyin fotoğrafını çekmeni tavsiye ederiz.

Başa dön

Çevrimiçi Güvenlik

Disney Superbia güvenli mi?

Expand
Yardım

Disney'de çevrimiçi güvenliğinizi çok ciddiye alırız ve Disney Superbia'da da aynı durum geçerlidir. Superbia'da kişisel bilgiler hiçbir şekilde görüntülenmez ve tanımadığınız kişiler oyun içerisinde sizinle hiçbir şekilde doğrudan irtibata geçemezler.

Bu durum Disney Superbia'yı internetten oyun oynamak için çok güvenli bir yer haline getirir. Yine de, internette oyun oynarken aşağıdaki kuralların unutulmaması gerekir.

 • 1. İnternette kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayın. Gerçek adınız, yaşınız, yaşadığınız yer, telefon numaranız ya da okulunuz.

 • 2. Aileniz hariç olmak üzere şifrenizi asla kimseyle paylaşmayın. Başka birisi şifrenizi kullanarak sizin yerinize geçebilir.

 • 3. Birisi internette kendinizi rahatsız hissettiren bir şey yapar ya da söylerse, derhal ailenize veya bakıcınıza haber verin

Başa dön

Disney Superbia'da arkadaş edinmek güvenli mi?

Expand
Yardım

Superbia'da arkadaş edinmenin iki yolu vardır. Paylaşım Kodlarını sorarak gerçek hayattaki arkadaşlarınızı bulabilir ve oyunda onları ekleyebilirsiniz. Ya da Yüksek Puan tablolarındaki diğer oyuncuların evlerini ziyaret ederek arkadaş edinebilirsiniz. Superbia'da arkadaş edinmek için hangi yolu seçerseniz seçin, gerçekten güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Arkadaşlar, hediye veya ifade mesajları gönderebilir ve evinizi beğenebilirler, ancak yazılı sohbet yoktur veya oyuncular adınız ya da e-posta adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi hiçbir şekilde öğrenemezler. Bu yüzden, daima güvende kalacağınız için Superbia oynarken endişelenmenize gerek yoktur.

Başa dön

Superbia hesabımı nasıl güvende tutarım?

Expand
Yardım

Disney Superbia hesabınızı güvende tutmak için, şifrenizi (aileniz dışında) kimseye söylemeyin ve oynamayı bitirdikten sonra oturumu kapatmayı unutmayın. Eğer oturumu kapatmazsanız, bilgisayarı kullanan diğer kişiler oynayabilir ve Superbia oyununuzda değişiklikler yapabilirler. Hatta sizin yerinize bile geçebilirler.

Oturumu kapatmak için tek yapmanız gereken, oynamayı bitirdikten sonra oyunun sağ üst tarafındaki oturumu kapatma düğmesine tıklamaktır.

Başa dön

Disney Superbia'ya nasıl kayıt yaptırılır

Disney Superbia ücretsiz mi?

Expand
Yardım

Disney Superbia'yı oynamak için Disney Online hesabıyla oturum açmanız veya kayıt yaptırmanız gerekir. Oyundaki ilerlemenizi kaydedebilmemiz, böylece bir sonraki sefer oturum açtığınızda kaldığınız yerden devam edebilmeniz için bu işlem gereklidir.

Ayrıca, Superbia hesabınızda kendi e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak ulaştığınız için, oyununuzu diğer kullanıcılardan da korumuş olursunuz.

Başa dön

Disney Superbia hesabı için nasıl kayıt yaptırırım?

Expand
Yardım

Disney Superbia'da oynamaya başlamak için, 'karakter oluştur' düğmesine tıklayın. Daha sonra Disney Online hesabınız olup olmadığı sorulacaktır. Zaten bir hesabınız varsa, normal e-posta adresiniz ve şifrenizle oturum açın. Eğer hesabınız yoksa sağ tarafta e-posta adresinizi doldurarak ve devam et seçeneğine tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz. Daha sonra kaydınızın tamamlanması için birkaç soruyu daha cevaplamanız gerekecektir.

Eğer 13 yaşından küçükseniz, oynamaya başlamadan önce ailenizin veya bakıcınızın iznini almamız gerekir. Kayıt aşamalarını tamamlayın ve istendiğinde ailenizin veya bakıcınızın e-posta adresini girin. Kendilerine Disney'den bir e-posta gönderilecektir ve Disney Online hesabı açmanıza ve Superbia oynamanıza izin verdiklerini söyledikleri andan itibaren, oyunda oturum açabileceksiniz. Kaydı tamamladıktan ve Disney Online hesabınızla oturum açtıktan sonra karakterinizi oluşturabilir, ona bir isim verebilir ve Disney Superbia'ya girebilirsiniz.

Başa dön

Disney Superbia'da oturum açamıyorum

Expand
Yardım

Disney Superbia'da oturum açabilmek için Disney Online hesabınızı kaydettirirken kullandığınız e-posta adresini ve şifreyi kullanmanız gerekir. Kullanıcı adınızı ya da Paylaşım Kodunuzu girmeye çalışmayın, yalnızca e-posta adresinizi girmelisiniz.

Şifrenizi unuttuysanız, www.disneyturkiye.com.tr/password adresine gidin ve e-posta adresinizi girin. E-posta düğmesine bastığınızda, şifreniz size hemen gönderilecektir.

Başa dön

Şifremi unuttum!

Expand
Yardım

Endişelenmeyin, şifrenizin sıfırlanması çok kolaydır. www.disneyturkiye.com.tr/password adresine gidin ve e-posta adresinizi girin. E-posta düğmesine bastığınızda, şifreniz size hemen gönderilecektir.

Başa dön

Disney Superbia nasıl oynanır

Superbia'yı nasıl oynarım?

Expand
Yardım

Superbia'da yapabileceğiniz çok şey var!

Avatarınızı oluşturduktan sonra odanızı dekore edebileceğiniz ve istediğiniz gibi görünmesini sağlayabileceğiniz yeni evinize taşınacaksınız.

Tüm Superbia'yı keşfetmenin en iyi yolu, görevleri tamamlamaktır. Oyun ekranının sol tarafında görev simgeleri görüntülenecektir. Bunlara tıkladığınızda, yeni komşularınız Ella ve Max görevleri tamamlamanıza yardımcı olacaklardır.

Her görevi tamamladığınızda, oyunda seviye atlamanıza ve ilerlemenize yardımcı olan XP puanları kazanacaksınız. Oyun ekranının üst tarafındaki ilerleme çubuğuna bakarak, bir sonraki seviyeye ne kadar kaldığını görebilirsiniz. İlerleme çubuğu dolduğunda - seviye atlarsınız! XP seviyeniz arttıkça, Superbia'daki tüm Disney Channel mekanlarından satın alabileceğiniz daha fazla öğe açılacaktır.

Başa dön

Disney Superbia'da nasıl altın kazanırım?

Expand
Yardım

Superbia'daki öğeleri ve kıyafetleri altın kullanarak satın alırsınız. Altın kazanmak için, haritadaki dondurma salonuna gidin ve dondurma makinesini kullanarak lezzetli dondurmalar hazırlayın. Farklı aroma ve kepçe kombinasyonları farklı miktarlarda altın kazandırırlar. En iyi kombinasyonları bulmak için deneme yapmalısınız. Ayrıca dondurma aromalarını yükleme oku yukarıya bakarken yükleyebilirseniz daha fazla altın kazanırsınız.

Dondurmanız hazır olduğunda almak için dondurma makinesine tıklayın, altınlar oyun ekranının üst tarafındaki bakiyenize eklenecektir.

Ayrıca, artık istemediğiniz öğeleri satarak da altın kazanabilirsiniz. Bir öğeyi satmak için 'odayı düzenle' menüsüne girin ve satmak istediğiniz öğeyi kasa simgesine sürükleyin. Bu kadar kolay!

Başa dön

Disney Superbia'da nasıl dondurma yaparım?

Expand
Yardım

Dondurma yapmak, Disney Superbia'da altın kazanmak için çok iyi bir yoldur. Dondurmak yapmak için, haritadaki dondurma salonuna gidin ve dondurma makinesine tıklayın. Ardından dondurmanın kaç kepçe olacağını ve hangi aromaları kullanacağınızı seçmelisiniz – burada birçok seçenek vardır! Tüm aromaları makineye yüklediğinizde, dondurma yapma işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Dondurma hazır olmadan önce biraz beklemeniz gerekecektir. Kepçe sayısı fazla olan dondurmaların yapılması, kepçe sayısı az olan dondurmalardan daha uzun sürer. Bazı dondurmaların yapılması 24 saat sürebilir, ama endişelenmeyin, oyunda oturumu kapatsanız bile dondurma makinesi çalışmaya devam eder, böylece oyuna geri döndüğünüzde dondurma hazır olur.

Dondurmanız hazır olduğunda, Superbia telefonunuza bir mesaj gönderilir. Dondurmayı almak için dondurma makinesine tıklayın, altınlar oyun ekranının üst tarafındaki bakiyenize eklenecektir.

Başa dön

Nasıl seviye atlarım ve nasıl daha fazla XP kazanırım?

Expand
Yardım

Disney Superbia'yı ne kadar fazla oynarsanız o kadar fazla XP kazanırsınız. XP'nizi artırmanın en iyi yolu, görevleri tamamlamaktır. Görev simgelerini oyun ekranının sol tarafında bulabilirsiniz. Her görevi tamamladığınızda, seviye atlamanıza yardımcı olan XP puanları kazanırsınız. Ekranın üst tarafındaki XP ilerleme çubuğuna bakarak seviye atlamaya ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

Göstermiş olduğunuz çabayı ödüllendirmek için, her seviye atladığınızda satın alabileceğiniz daha fazla öğe ve kıyafet sunulur. Hatta eviniz için yeni odalar bile alabilirsiniz!

Başa dön

Disney Superbia'da öğeleri nasıl açarım?

Expand
Yardım

Disney Superbia'yı ilk oynamaya başladığınızda, yeterli XP'niz olmadığı için satın alamayacağınız bazı öğeler veya evinizde açamadığınız bazı odalar olacaktır. Superbia'yı ne kadar fazla oynarsanız o kadar fazla XP kazanırsınız.

XP'nizi artırmanın en iyi yolu, görevleri tamamlamaktır. Görev simgelerini oyun ekranının sol tarafında bulabilirsiniz.

Her görevi tamamladığınızda, seviye atlamanıza yardımcı olan XP puanları kazanırsınız. XP seviyeniz ne kadar yüksek olursa, oyunda o kadar fazla öğeyi açabilirsiniz.

Başa dön

Nasıl arkadaş edinirim?

Expand
Yardım

Superbia'da arkadaş edinmek gerçekten çok kolaydır.

Her oyuncunun, oyun içerisinde diğer oyuncular tarafından bulunabilmesi için bir Paylaşım Kodu vardır. Paylaşım Kodunuzu oyun ekranının sol üst köşesinde görebilirsiniz. Superbia'da arkadaş edinmenin iki yolu vardır.

Gerçek hayattaki arkadaşlarınıza Paylaşım Kodlarını sorun. Ardından, Superbia'yı bir sonraki oynayışınızda arkadaş menüsündeki 'arkadaş ekle' düğmesine tıklayarak ve onların Paylaşım Kodlarını girerek arkadaş listenize ekleyebilirsiniz. Bu kadar basit!

Ayrıca, Yüksek Puan Tablolarından evlerini ziyaret ederek diğer Superbia oyuncularıyla arkadaş olabilirsiniz. Burada yeni arkadaşlar edinmenin yanı sıra puanları da karşılaştırabilirsiniz! Bir oyuncu arkadaş listenize girdikten sonra onun evini ziyaret edebilir, ona ifade mesajları ve hediyeler gönderebilirsiniz!

Başa dön

Paylaşım Kodu nedir?

Expand
Yardım

Superbia'daki herkesin özel bir Paylaşım Kodu vardır. Bu kod, oyunda arkadaşların birbirlerini bulması için kullanılır. Paylaşım Kodunuzu oyun ekranının sol üst köşesinde görebilirsiniz.

Superbia'da sizi bulabilmeleri için Paylaşım Kodunuzu arkadaşlarınıza söyleyin. Eğer arkadaş eklemek istiyorsanız, onların Paylaşım Kodlarını öğrenin. Ardından, Superbia'yı bir sonraki oynayışınızda arkadaş menüsündeki 'arkadaş ekle' düğmesine tıklayarak ve onların Paylaşım Kodlarını kutucuğa girerek arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.

Başa dön

Kaç arkadaşım olabilir?

Expand
Yardım

İstediğiniz kadar arkadaşınız olabilir!

Başa dön

Tüm simgeler ne anlama geliyor?

Expand
Yardım

Superbia'daki simgelerin ne anlama geldiğini bilemiyorsanız fare imlecini simgenin üzerine getirin, simgenin ne olduğuna dair bir metin kutucuğu açılır. Bu harita simgesidir - Bu simgeye tıkladığınızda tüm Superbia dünyasını keşfedebileceğiniz ve en sevdiğiniz Disney Channel programlarını ziyaret edebileceğiniz haritaya gidersiniz!

Başa dön

Superbia için hile kodlarını nerede bulabilirim?

Expand
Yardım

Superbia'nın yükseklerinde bir sıcak hava balonu süzülüyor! İşte buraya hile kodlarını yazabilirsiniz. Zaman zaman, Disney Channel ve Disney internet sitesinde özel hile kodları dağıtılacak. Bu hile kodlarını sıcak hava balonuna yazdığınızda, özel bir ödül kazanacaksınız!

Hile kodları yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olacak, bu yüzden gözünüzü dört açın...

Başa dön

Teknik sorunlar

Sistem gereksinimleri

Expand
Yardım

Superbia'yı oynamak için bir PC veya Mac gerekir. Superbia'nın tüm bilgisayarlarda düzgün çalışması için elimizden geleni yapmış olsak da, bazı minimum gereksinimlerimiz var:

Eğer PC kullanıyorsanız:

 • Intel Centrino/AMD Sempron işlemci veya daha iyisi
 • Windows XP/Vista/Windows 7
 • En az 1GB bellek
 • Ses kartı ve uygun sürücüler
 • Flash Player v10.1 veya daha yüksek bir sürüm
 • Tarayıcılar - Internet Explorer 9, Firefox 10, Google Chrome 17 veya eşdeğer bir tarayıcı.

Eğer Mac kullanıyorsanız:

 • Yalnızca G5 veya Intel işlemciler
 • OSX'in herhangi bir versiyonu
 • En az 1GB bellek
 • Flash Player v10.1 veya daha yüksek bir sürüm
 • Browsers - Safari 5, Firefox 10, Google Chrome 17 veya eşdeğer bir tarayıcı.


Bilgisayarınızda Flash Player'ın en son sürümü yoksa şu adresten ücretsiz edinebilirsiniz - http://get.adobe.com/flashplayer/. Bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmeden önce ailenize veya bakıcınıza danışmayı unutmayın.

Başa dön

Tek gördüğüm şey boş bir ekran!

Expand
Yardım

Flash Player'ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için Adobe internet sitesine gidin - http://get.adobe.com/flashplayer/. Bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmeden önce ailenizden veya bakıcınızdan izin almayı unutmayın.

Eğer sorun çözülmezse, farklı bir internet tarayıcısını deneyin. Eğer sorun devam ederse, Superbia@disneyturkiye.com.tr adresinden bize e-posta gönderin. Sorunun ne olduğunu anlatın, problemi çözer çözmez size geri döneceğiz.

Başa dön

Hesabım kendi kendini sıfırladı! / Oyunumu kaybettim ve baştan başlamak zorunda kaldım!

Expand
Yardım

Yakın zamanda, az sayıda oyuncunun Superbia oyunlarını kaybetmelerine ve baştan başlamalarına neden olan bir sorun yaşadık. Şu anda sorunu çözdük ve birçok oyuncunun orijinal oyunlarına geri dönmelerini sağladık.

Halen oyununuzu geri alamadıysanız çok üzgünüz, bu durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız.

Orijinal oyununuzu geri almak için, orijinal oyundaki Paylaşım Kodunuzu e-postayla Superbia@disneyturkiye.com.tr adresine gönderin.

Başa dön

Disney Superbia'yı Apple iPhone, iPod veya iPad'imde oynayabilir miyim?

Expand
Yardım

Üzgünüz! Apple iOS mobil cihazları Disney Superbia'yı oynayabilmek için gerekli olan Adobe Flash Player'ı desteklemiyor.

Başa dön

Disney Superbia'yı yükleyemiyorum.

Expand
Yardım

Superbia'yı oynamak isteyen birçok kişi var ve kimi zaman oyunun yüklenmesi biraz zaman alabilir. Böyle bir durumda tarayıcınızı yenilemeyi deneyin. Eğer işe yaramazsa, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Superbia'yı tekrar çalışır hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz, bu yüzden daha sonra tekrar gelin.

Eğer sorun devam ederse, Superbia@disneyturkiye.com.tr adresinden bize e-posta gönderin. Sorunun ne olduğunu anlatın, problemi çözer çözmez size geri döneceğiz.

Başa dön

Oyun dondu, ne yapmalıyım?

Expand
Yardım

Tarayıcınızı yenilemeyi deneyin. Eğer işe yaramazsa, tarayıcınızı kapatın ve tekrar oturum açmayı deneyin.

Eğer sorun devam ederse, Superbia@disneyturkiye.com.tr. adresinden bize e-posta gönderin. Sorunun ne olduğunu anlatın, problemi çözer çözmez size geri döneceğiz.

Başa dön

Aradığım cevabı bulamıyorum!

Expand
Yardım

Sorunuzun cevabı yukarıda yoksa, Superbia@disneyturkiye.com.tr adresine e-posta gönderin. Eğer teknik bir sorunsa, sorunu mümkün olduğunca detaylı bir şekilde açıklamanız, hangi internet tarayıcısını kullandığınızı belirtmeniz ve Paylaşım Kodunuzu vermeniz çok yardımcı olur. Böylece mümkün olan en kısa süre içerisinde Superbia'yı tekrar oynamanızı sağlayabiliriz!

Başa dön

Reklam